میزان زکات فطره در سال ۹۸ اعلام شد

 

در آستانه عید سعید فطر، دفتر امام‌جمعه اردکان در اطلاعیه‌ای ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات مؤمنین و مؤمنات در ماه مبارک رمضان اعلام کرد که در پی پرسش‌های مکرر همشهریان از دفتر امام‌جمعه محترم درباره مبلغ زکات فطره به استحضار مردم متدین شهرستان اردکان می‌رساند ازآنجایی‌که میزان زکات فطره و کفاره، قیمت متوسط گندم یا برنج  و... از همان منطقه است، لذا با تحقیقی که انجام گرفت، مبلغ زکات فطره بر اساس قیمت متوسط گندم در سال ۹۸ در شهر اردکان برای هر نفر قیمت سه کیلو گندم به مبلغ ۸۰۰۰ تومان تعیین می‌شود و اگر فردی بخواهد احتیاط کند و مبلغ ۹۰۰۰ تومان که برخی مراجع عظام برای شهرستان‌ها اعلام کرده‌اند بپردازد بسیار پسندیده است.

همچنین کفاره غیر عمد روزه (کفاره عذر) برای هرروز مبلغ ۲۰۰۰ تومان است که باید به‌صورت نان تهیه و به نیازمندان پرداخت شود و اگر پول  آن را به فقیر  می‌دهد باید مطمئن باشد که با آن نان تهیه می‌کند.

در این اطلاعیه همچنین درباره زمان پرداخت کفاره روزه‌های فوت‌شده سال ۹۸ آمده است که بر اساس پاسخ  مقام معظم رهبری دراین‌باره، کفاره تأخیر و کفاره بیماری که تا ماه رمضان بعد نتواند قضای روزه را بگیرد، پس از رسیدن ماه رمضان بعد پرداخت می‌شود اما پرداخت کفاره افطار عمدی یا فدیه‌ای که زن باردار یا زن شیرده باید بپردازد قبل از رسیدن ماه رمضان  بعد، اشکال ندارد. 

 

 

میزان زکات فطره در سال ۹۸ اعلام شد